Gdybyś milczał, pozostałbyś filozofem.

W oryginale: “Si tacuisses philosophus mansisses.”

Boetius

"De consolatione philosophie"

 

 

 

 

Pierwsza wizyta? Zacznij tutaj.

Witaj!

Dobrze ustalić wprost jakie mamy wzajemne interesy skoro spotykamy się właśnie tutaj. Cieszę się, że tu jesteś, rozgość się. W kilku zdaniach wyjaśnię co i jak.

Na codzień zajmujemy się zarządzaniem szeroko rozumianym majątkiem. Na blogu znajdziesz wpisy, które są wynikiem  naszych praktycznych działań, doświadczeń, dyskusji i przemyśleń.

Nie traktuj ich jako porady inwestycyjne, rekomendacje, czy promocję usług. Mamy co robić, nie będziemy tu uprawiać reklamy.

Dzielę się przemyśleniami, żeby otwierać dialog. Wierzę, że nie ma monopolu na rację. Warto więc rozmawiać. Bez znaczenia, czy rozmowa odbędzie się przy kawie w cztery oczy po lekturze posta, czy online w formie komentarzy. Wymiana myśli to bardzo dochodowe zajęcie.

Nie zbieramy tutaj lajków, ani udostępnień.

Zdecydowanie szybciej i prościej zarabiamy na bieżącej działaności. Piszę o tym dlatego, że chcę powiedzieć wprost: Twoja atencja nie jest produktem. Interesuje mnie Twoje zdanie. Cieszę się, że tu zaglądasz. Jeśli wpisy są dla Ciebie interesujące, zapraszam częściej. To wszystko.

Rozkład korzyści?

Handlujmy wiedzą.

Jeśli dowiesz się dzięki zamieszczonym tu treściom czegokolwiek nowego lub znajdziemy temat do dyskusji i wymiany argumentów – korzystamy wspólnie.

Jeśli jesteś naszym partnerem lub Klientem, znajdziesz tu bieżące komentarze, które bezpośrednio lub pośrednio dotyczą tego co razem robimy. – oszczędzamy sobie czas.

Jeśli nie jesteś naszym partnerem, ani Klientem. Otrzymujesz za darmo całą paczkę informacji, by stwierdzić, czy mamy o czym rozmawiać. To ułatwia życie każdej ze stron.

Zapraszam,

Piotr Krzak

Wirus, który pochłonie więcej ofiar niż SARS-CoV-2.

Wirus, który pochłonie więcej ofiar niż SARS-CoV-2.

Od 2014 roku tworzymy strategie i analizy na potrzeby zarządzania majątkiem własnym i Klientów. Celem jest dostarczenie usługi działającej nie tylko w czasie prosperity, ale przede wszystkim w okresie dekoniunktury, czy krachu. Wychodzimy z założenia, że przejście...

czytaj dalej
Złota opcja na +733%.

Złota opcja na +733%.

Nawet jeśli przyjąć te asekuracyjne liczby, pułap 12.500 USD w 2040 roku oznacza, że procent prosty niezbędny do dotarcia w te rejony z dzisiejszych około 1.500 USD musiałby wynieść ok 41,67% (!) rocznie. Procent składany niezbędny do “dojścia” do 12.5k w zadanym okresie to 11,19% rocznie, co w dobie niemal zerowych tzw. “gwarantowanych” stóp zwrotu jest bardzo przyzwoitym oczekiwanym wynikiem. Myśląc jeszcze prościej, “trzymanie” złota w portfelu to opcja z potencjałem pomnożenia stawki x8,33.

czytaj dalej
II Wojna Światowa 1939, Upadek ZSRR 1991 i … 2019.

II Wojna Światowa 1939, Upadek ZSRR 1991 i … 2019.

S&P500 pierwszy raz w historii przekroczył 3.000 pkt, NASDAQ 8.200 pkt. Brzmi jak scenografia okresu gospodarczego prosperity. Podobno z faktami się nie dyskutuje. Jest to niebezpieczny błąd poznawczy. Fakt czyli określony stan, jest bowiem zawsze osiągany w...

czytaj dalej
Koniec promocyjnych cen złota?

Koniec promocyjnych cen złota?

W minionym tygodniu notowania złota zbliżyły się do przedziału 1350.00 - 1400.00 USD za uncję. Barbarzyński relikt wraca więc w obszary, skąd zwykł zawracać "w dół". W ciągu ostatnich 6 lat złoto notowane było we wspomnianym przedziale tylko 2 razy. Na początku lipca...

czytaj dalej